پروتکل انرژی درمانی اختلالات چشمی_قسمت دوم

انرژی نیروی فراگیریست که زندگی را به وجود می آورد و باعث شکوفایی می شود، اما از انرژی به عنوان منبع شفا بخش برخی بیماری ها همراه با دارو درمانی و سایر روش ها یاد می شود. تصور می شود طب سوزنی باعث آزاد شدن برخی از هورمون های آدرنال مانند ACTH و کورتیزول می شود که می تواند با برخی از درد های بدن مقابله کند و عملکرد اندام های بدن را بهبود بخشد. از طریق مراقبه، تماس فیزیکی با بدن و انجام ورزش می توان انرژی را تغییر داد تا از نظر سلامتی، آگاهی و انرژی در وضعیت بهتری قرار گیریم. رفلکسولوژی انرژی را از طریق تحریک و آرامش عضلات آزاد می کند. پیشینه رفلکسولوژی به روش های چین باز می گردد که بر روی تعادل جریان چی تمرکز می کردند و در این روش ترتیب خاصی رعایت می شود بدین صورت که در ابتدا دست ها، سپس گوش ها و در نهایت پاها ماساژ داده می شوند. به نظر می رسد مکان های مختلفی بر دست و یا پا وجود دارد که سیستم های مختلف بدن را کنترل می کنند و ماساژ آنها باعث ایجاد تاثیرات مثبت می شود.

چیگونگ بسیار شبیه تای چی یا یوگا است که نیروی زندگی را از طریق مجموعه ای از حالت های بدن، تنفس و مدیتیشن پرورش می دهد. انرژی درمانی به عنوان نیرویی شفا بخش برای زندگی عمل می کند و این نیرو می تواند بر خلق و خوی، سلامتی و توانایی ارتباط با دیگران تاثیر بگذارد. تکنیک های انرژی درمانی می تواند در یافتن رویکردی مناسب یا مسیری نو در راستای بهبودی و سلامتی پایدار کمک کننده باشند. رنگهای معمولی: سیاه و سفید اما در قهوه ای ، سبز و به ندرت در آبی ، قرمز ، نارنجی یا زرد نیز موجود است. حتی فواید درمانی آن از سوی دانشکده پزشکی هاروارد تأیید شده است. آن مقاله از سوی جناب آقای دکتر طلوع بیپاسخی نماند و ایشان در مقالهای مشروح که در دو شمارهی پی در پی سپید به چاپ رسید، تحت عنوان “هومیوپاتی شبه علم نیست” به اینجانب پاسخ دادند. همچنین بسیاری از کارگاه ها و دوره های آموزشی کریستال درمانی در حال حاضر موجود است که می توانید در این دوره ها شرکت کنید و این علم را کاربردی بیاموزید.

در فرهنگ چینی و ژاپنی (فرهنگ شرق) از نیرو به عنوان پرانا نام می برند که چرخش و جریان انرژی را از طریق چاکراها (نیروی نامشهود است که نمی تواند در ماتریالیستی درک شود) برقرار می سازد. این تکنیک ژاپنی در اوایل قرن بیستم توسط مایکاووسویوی بر اساس پنج اصل امپراتور ژاپن، میجی شکل گرفت. بانوی شهر شما را با تعریف انرژی درمانی و پنج روش استفاده آن آشنا می سازد. یکی از مهمترین مزیت های سوجوک تراپی این است که یادگیری و انجام آن بسیار آسان بوده و افراد می توانند به راحتی آن را فرا گرفته و بر روی بدن خود و نزدیکان شان انجام دهند. این طریق از درمان نیازمند درمانگری است كه با قلمرو ارواح در ارتباط باشد تا انرژی شفابخش الهی بتواند از طریق ارواح به دستان او برسد. کارشناسان دایره اخلاقی در پلیس فتای مرکز استان در نخستین بررسیها دریافتند این مرد میانسال خود را انرژی درمان میخوانده و مدعی آشنایی با علوم غریبه و متافیزیک بوده و پس از دریافت تصاویر بدون پوشش از اندامهای افراد بیمار و متقاضی درمان، درخواست ملاقات حضوری برای بیرون راندن ارواح خبیثه و شیاطین از بدن بیمار داشته تا بدین روش به اصطلاح چاکراهای بسته شده فرد بیمار را باز کند.

افراد هرگز نباید خود را دست کم بگیرند و ناچیز بپندارند. قرار دادن این سنگ برروی چاکرای چشم سوم (منطقه وسط پیشانی) باعث بالا رفتن سطح ادراک و هوش و قدرت تمرکز در افراد می شود. روش ریکی به عنوان انرژی درمانی رویکردی روحانی دارد و تقریبا به “خرد خدا” یا “حکمت قدرت بالاتر” ترجمه می شود، هرچند کاملا مبتنی بر مذهب نیست. کمبود روی باعث احساس خستگی یا ضعف شده و در مردان باعث کاهش سطح تستسترون بدن می شود. پرانا یا « کی » همان انرژی حیاتی است که تمامی کالبد را به گونه ای تغذیه می کند که این کالبد و تمامی اعضای مختلف آن بتوانند درست و طبیعی کار کنند. این روش ها بسیار مختلف هستند که یوگا، طب سوزنی و … صدا های از پیش ضبط شده معمولا با ارائه دو آهنگ مختلف با فرکانس های متفاوت در هر یک از گوش های فرد مورد استفاده قرار می گیرند که این امر باعث تمرکز بیشتر فرد برای شنیدن آهنگ مورد علاقه خود در یکی از گوش ها می شود . افرادی که از این روش استفاده می کنند بدنبال دست یافتن به سطح بالاتری از آگاهی، اخذ دیدگاه روشن تری از اهداف خود در زندگی و همچنین کاهش اضطراب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید